Promocja programu Laboratoria Przyszłości

Laboratoria Przyszłości
Opis projektu:
 
Efekty programu „Laboratoria Przyszłości” na terenie Województwa Dolnośląskiego/ Powiatu Oławskiego/ Gminy Miasto Oława.

Realizowany od jesieni 2021 r. program „Laboratoria Przyszłości” to nowatorski program wsparcia edukacji. Około miliard złotych trafiło do blisko 12 tysięcy szkół podstawowych w całym kraju na budowanie kompetencji przyszłości, kreatywności, pracy zespołowej, umiejętności praktycznych i technicznych wśród dzieci i młodzieży.

Na terenie Gminy Miasto Oława udział w programie „Laboratoria przyszłości” wzięły wszystkie szkoły podstawowe prowadzone przez gminę, którym przyznano wsparcie finansowe w łącznej kwocie 862 500 zł,  ze wsparcia skorzysta ok. 2 844 uczniów.

Do szkół podstawowych zakupiono wyposażenie podstawowe m.in.: drukarki 3D z oprogramowaniem, laptopy, sprzęt audio-video, w tym aparaty fotograficzne, statywy, słuchawki, mikrofony, gimbale, oświetlenie studyjne oraz  mikroporty z akcesoriami, stacje lutownicze.

Ponadto zakupiono wyposażenie dodatkowe m.in.: gogle VR, sprzęt zakresu robotyki i mikroelektroniki narzędzia, pomoce dydaktyczne, wyposażenie stanowisk do pracy technicznej, sprzęt AGD, sprzęt do nagrywania, rejestrowania i obróbki obrazu i dźwięku, drobne wyposażenie i materiały eksploatacyjne.

Pozyskany sprzęt będzie wykorzystywany przez uczniów w czasie zajęć edukacyjnych oraz kół zainteresowań. Nowoczesny sprzęt i urządzenia, umożliwi uczniom naukę poprzez eksperymentowanie i zdobywanie praktycznych umiejętności, a zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
Zdjęcia z realizacji: