Spotkanie autorskie "Z Sobieskimi przez Oławę"

W ramach obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa wraz z Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Oławie 15 września o godz. 18.00 zapraszamy do udziału w spotkaniu autorskim z wybitną znawczynią dziejów rodu Sobieskich prof. Aleksandrą Skrzypietz z Uniwersytetu Śląskiego oraz dr. Stanisławem Jujeczką - historykiem pracującym na Uniwersytecie Wrocławskim. Spotkanie odbędzie się w Czytelni (ratusz, II piętro).

W ubiegłym roku ukazała się książka „Z Oławy na angielski tron? Maria Klementyna Sobieska” Aleksandry Skrzypietz, a w bieżącym roku pozycja „Maria Klementyna Sobieska, królowa i Służebnica Boża” współautorstwa obydwojga historyków. Książka rzetelnie przedstawia nieznane wcześniej fakty – w szczególności dotyczące procesu beatyfikacyjnego, który miał wynieść Klementynę na ołtarze.
Podczas spotkania autorzy nie tylko podzielą się swoją wiedzą na temat rodziny tak blisko związanej z naszym miastem, ale także odkryją tajniki pracy z materiałami źródłowymi (m.in. zeznaniami naocznych świadków opisywanych wydarzeń) odkrytymi w archiwach włoskich, brytyjskich, francuskich i białoruskich.