• ,,Budowa ścieżki pieszo-rowerowej na odcinku od ul. Żeromskiego do skrzyżowania ulic Rybackiej i Siedleckiej w Oławie”

2 sierpnia 2024 r. Gmina Miasto Oława podpisała umowę o dofinansowanie dla projektu pn. ,,Budowa ścieżki pieszo-rowerowej na odcinku od ul. Żeromskiego do skrzyżowania ulic Rybackiej i Siedleckiej w Oławie”, w ramach programu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021-2027, działanie 5.2 Kultura i turystyka.

Zakres projektu obejmuje wykonanie następujących zadań:
  1. Budowę ścieżki pieszo – rowerowej na odcinku od ul. Żeromskiego do skrzyżowania ul. Rybackiej  i Siedleckiej, w ramach której przewidziano realizację działań w zakresie:
  • budowy ścieżki pieszo-rowerowej,
  • budowy chodnika,
  • budowy miejsca do wypoczynku (MOR) tj. wiaty z zadaszeniem wraz ze stołem i ławkami, toaletą, przenośną umywalką, tablicą informacyjną, koszami na odpady i stojakami na rowery,
  • wykonania docelowego oznakowania pionowego i poziomego oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu,
  • wycinki drzew i krzewów oraz wykonania nasadzeń zastępczych,
  • budowy oświetlenia.
  1. Nadzór inwestorski, autorski i archeologiczny.

Grupą docelową przedmiotowego projektu są w szczególności mieszkańcy miasta Oława, turyści oraz inne osoby tymczasowo przebywające na terenie miasta, którzy będą bezpośrednimi użytkownikami ścieżki pieszo-rowerowej.

Głównym celem projektu jest wzmocnienie roli zrównoważonej turystyki w rozwoju gospodarczym regionu poprzez rozwój infrastruktury rowerowej w ramach szlaku rowerowego i utworzenie miejsca aktywnego wypoczynku.

W wyniku realizacji projektu zostaną osiągnięte następujące efekty:
  • Długość utworzonych szlaków turystycznych – 1,0540 km,
  • Długość wspartych turystycznych szlaków rowerowych o nawierzchni utwardzonej ulepszonej - 1,0540 km,
  • Liczba powstałych Miejsc Obsługo Rowerzystów (MOR) – 1 szt.

Wartość projektu: 5 831 333,27 PLN
Wartość wkładu  Funduszy Europejskich: 4 665 066,62 PLN

Harmonogram projektu:
  • IV kw. 2024 r. – przeprowadzenie procedury wyłonienia Wykonawców inwestycji,
  • I kw. 2025. – II kw. 2026 r. – realizacja prac budowlanych, nadzorów i działań informacyjno – promocyjnych.

#FunduszeUE     #FunduszeEuropejskie