Kąp się w wyznaczonych miejscach!

Warunki atmosferyczne sprawiają, że szukamy możliwości, gdzie spędzać wolny czas na świeżym powietrzu. Popularne są wyjazdy nad akweny wodne, gdzie opalamy się, ale również szukamy ochłody w wodzie. Musimy jednak pamiętać, że nie wszędzie można się kąpać. Jeśli chcemy się kąpać, musimy wybierać jedynie strzeżone kąpieliska. To miejsca, gdzie ratownicy wodni obserwują to, co dzieje się w wodzie i w razie potrzeby interweniują, by ratować potrzebujących. Na terenie miasta Oława takim kąpieliskiem są Baseny Miejskie Termy Jakuba - basen kryty i letni. Zakaz kąpieli w Odrze obowiązuje na terenie całego miasta. Wynika to przede wszystkim z faktu, że Odra jest na całym odcinku drogą wodną. Nie oznacza to jednak, że nie możemy nad nią wypoczywać. Zakaz kąpieli dotyczy również rz. Oławy (potocznie określanej jako „Oławka”) oraz zbiornika wodnego „Piaski”, który znajduje się w dzielnicy Zwierzyniec Duży. Te akweny mogą służyć do turystyki i rekreacji, ale nie można w nich się kąpać, ponieważ nie ma tam wyznaczonego kąpieliska i ratownika.